wz
Levná dovolená , ubytování » výhodné ceny a slevy pro stálé zákazníky
Dovolená , ubytování v Čechách
Adršpašsko a Broumovsko
Náchod « » Teplice nad Metují
Adršpašské skály  » Adršpach « » Jetřichov
Žďár nad Metují « » Machov
Hradecko a Pardubicko
Hrádek u Nechanic
ZOO safari « » Dvůr Králové
TURISTIK.CZ


je držitelem certifikátu SAOP
Sdružení obrany spotřebitelů ČR
Valtice  Náchod  Boskovice  Pardubice   Val.Meziříčí  Opava  Č.Budějovice K.Vary Klatovy   Strakonice
Liberec Litoměřice

Náchod « » NÁCHODSKÝ ZÁMEK První zmínka o regionu Náchod se nachází již v Kosmově kronice, kdy v blízkém Dobeníně proběhla roku 1068 volba pražského biskupa. Již v 11. a 12. století existovala pravděpodobně v místě dnešního náchodského Starého Města strážní osada. Na ostrohu nad údolím Metuje založil v polovině 13. století Hron z rodu Načeraticů hrad a současně s ním na jižním úpatí ostrohu i město. Hrad byl postaven v místě, kde zemská obchodní stezka vedoucí do Slezska přechází z Čech do Kladska, a plnil významnou obrannou roli proti vpádům nepřátel. Raně gotický hrad sestával z jediného nádvoří obehnaného hradbami, v jehož jihozápadním rohu stál obytný palác. Dominantou hradu byla válcová obranná věž, tzv. bergfrit. Ve 14. století byl areál hradu obehnán dalším hradebním pásem v rozsahu dnešního III. nádvoří, navazujícím na opevnění města, takže vznikl jednolitý pevnostní celek spojující šlechtické sídlo s městem ...
Náchod - Dobrošov - Jiráskova chata » »
KČT na Dobrošově u Náchoda (622 m n. m.)
Postavena v r. 1896. Nyní nově opravena při zachování původního návrhu arch. Dušana Jurkoviče. Výška rozhledny 19 m.
Náchod - pevnost Dobrošov
Rozestavěná dělostřelecká tvrz, součást Čs. pohraničního opevnění z let 1935-1938, s prohlídkou rozsáhlého podzemí. Tvrz měla palbou krýt náchodské údolí. V kritických záříjových dnech roku 1938 se již začalo bednit a betonovat podzemí, vybetonovány byly 3 z plánovaných 6 srubů tvrze, jsou to 2 objekty pěchotní a jeden dělostřelecký (jediný v ČR přístupný zevnitř). V okolí pevnosti naučná stezka.
Ubytování NÁCHODSKO

Broumov « » Police nad Metují « » Teplice nad Metují Hronov « » Červený Kostelec « » Česká Skalice « » Nové Město nad Metují

Krajské město Hradec Králové leží ve východních Čechách na soutoku řek Labe a Orlice. Je tradičním centrem kultury s bohatou historií. Návštěvníky zaujme především krásnou architekturou a množstvím kulturních akcí v průběhu celého roku.
Oblast soutoku Labe s Orlicí byla osídlena již v prehistorické době. Výhodné pozice obchodního centra využili Slavníkovci, kteří zde měli sídlo v 10. století. Od roku 1225 se stal hrad s podhradím svobodným královským městem. Město si oblíbili Přemyslovci, kteří zde často pobývali a nechali přestavět i hrad. Václav II. ustanovil Hradec jako věno českým královnám. Bohatství města dokazuje chrám sv. Ducha z počátku 14. století, z doby kdy ve městě sídlila královna Eliška Rejčka. Za husitských válek stál Hradec na straně Jana Žižky, který byl právě zde, v chrámu sv. Ducha, roku 1424 pochován. Slibné postavení Hradce ukončila konfiskace majetku města a ztráta politických práv po nepovedeném odboji města proti císaři Ferdinandovi I. Město ztratilo vůdčí postavení v kraji a hospodářský růst se zastavil. Až primas Martin Cejp z Peclinovce vyvedl město z krize a vrátil mu jeho slávu.
zámek Hrádek u Nechanic
... byl postaven jako reprezentační letní sídlo hraběcího rodu Harrachů v letech 1839 - 1857 Františkem Arnoštem hrabětem z Harrachu, významným představitelem jilemnické rodové linie. Jako předloha pro stavbu posloužil nerealizovaný projekt přestavby anglického zámku Crewe Hall v hrabství Cheshire, vypracovaný architektem G. B. Lambem v polovině 17. století. Vedením stavebních prací byl pověřen mladý a talentovaný rakouský architekt Karel Fischer, který plány upravil a navrhl i výzdobu zámeckých interierů. Kromě tohoto vybavení, zhotovovaného místními řemeslníky, byla na zámek svezena řada starožitností a to zejména z Itálie a Rakouska. Často se jednalo o celé portály, stropy či kompletní vybavení celé místnosti. Souběžně se stavbou zámku byla část okolního lesa upravena jako anglický park .
  Zoologická zahrada Dvůr Králové nad Labem  » zde najdete info o SAFARI  použito obrázků ze stránek www.zoodk.cz

ZOO nabízí klasickou zahradu se všemi pavilony a s více než 2.400 zvířaty ve výbězích po celou otevírací dobu, velké letní výběhy osazené africkými kopytníky a ptáky a Africké safari, kde návštěvníci projíždějí mezi volně vypuštěnými kopytníky a ptáky specielně upravenými safaribusy (včetně dvouposchoďových) – o zvířatech je informují vyškolení řidiči.
Stylový hotel Safari je svou polohou ideálním místem k pobytu nejen v době dovolené, hodí se celoročně k pořádání firemních akcí, seminářů ale i soukromých oslav a to nejen v letním období. Vedle samotné ZOO Dvůr Králové, kterou nabízí svým hostům za jedinečné vstupné po celou dobu pobytu, je ideálním místem pro výlety jak do Krkonoš, tak po celých východních Čechách.
Město vzniklo v 11. století na bývalém obranném hradišti při významné obchodní cestě, která spojovala Čechy a Moravu při takzvané Trstenické cestě. V polovině 12. století sem olomoucký biskup přivedl řád premonstrátů. Klášter, jež obývali se stal důležitým střediskem kraje. Pod klášterem vyrostlo Louční sídliště. V roce 1259 dostalo toto sídliště od krále Přemysla Otakara II. městská privilegia a Litomyšl se stala poddanským městem. V důsledcích přírodních katastrof a válek a na základě pozdějších rozsáhlých oprav a rekonstrukcí získalo město empírový ráz (první polovina 19.st.). Po dramaticky prožité situaci kolem revolučního roku 1848 byla Litomyšl velice zadlužené město. Toto město odkoupila v dražbě rodina Thurn - Taxisů. Panství se stalo za jejich doby správním centrem nového okresu. Během druhé světové války byla zlikvidována zdejší židovská obec. V roce 1949 se v zámeckém areálu konal první ročník operního festivalu Smetanova Litomyšl. Ten se koná s přestávkami až dodnes. Zámecký areál dosáhl v roce 1999 zápisu na seznam památek světového dědictví UNESCO. Dnes si zachovává Litomyšl tzv. maloměstský charakter.
 vrchoviny, přibližně 150 km od Prahy a 55 km od Hradce Králové. Dominantou města je monumentální zámek, jež je národní kulturní
památkou a památkou pod záštitou UNESCO. Město Litomyšl se do historie zapsalo především jako rodiště hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Právě proto se do dalších dominant města řadí Smetanův dům, dům U rytíře a klášterní zahrady. Litomyšlí protéká řeka Loučná.
První zmínky o obci Pardubice pochází z konce 13. století. Již okolo roku 1340 získali Pardubice městská práva. V roce 1491 kupuje město Vilém z Pernštejna, jeden z nejmocnějších šlechticů tehdejšího Českého království. Spolu se zvelebováním města goticky přestavil zdejší vodní hrad. Jeho synové pokračovali přestavbou v renesančním stylu a vytvořili z obranného vodního hradu rozlehlý zámek. Rod Pernštejnů dále zveleboval městské jádro. Historickou podobu si Pardubice zachovaly možná i proto, že v roce 1560 Pernštejnové panství, jako zadlužené, prodali. Začal tak pomalý úpadek města, podpořený válkami a dalšími katastrofami, který trval až do 19. století. Až příjezd prvního vlaku po nové železnici v roce 1845 předznamenal rozvoj obchodu a průmyslu. Spolu s tím přišel rozkvět společenského a kulturního života města. Počátek dvacátého století je spjat s Janem Kašparem, který uskutečnil první dálkový let z Pardubic do Prahy.
autohits  optimalizace PageRank.cz autohits
Jaroslav Novák © 2008
  Začněte vydělávat peníze s INVIA.CZ
Přehled « » Čedok « » Net Travel « » Invia
 
Adriatic « » Adriatica « » Hotely  « » Úvod