wz
Levná dovolená , ubytování » výhodné ceny a slevy pro stálé zákazníky
Sportovní areál KLÍNY » » zimní aktivita
Sport areál Klíny se rozkládá v centru obce Klíny v nadmořské výšce 750 m n. m., cca 6 km od Litvínova a 5 km od silničního hraničního přechodu do SRN Mníšek / Deutscheinsiedel.
Sport areál Klíny je největší středisko zimních sportů v okrese Most, leží v zajímavé dopravní vzdálenosti od poměrně velkých měst jako jsou Most, Litvínov, Chomutov, Jirkov, Louny, Žatec či Teplice. Chata Emeran s restaurací a hotelem, veřejná lyžařská škola, půjčovna a servis lyží, snowpark, snowtubing a stanice Horské služby. Sjezdovky jsou denně upravovány, celý areál je možno technicky zasněžit, sjezdovky K2 "Slalomák" a K4 "Poma" jsou uměle osvětleny. Sjezdovka K2 "Slalomák" je homologována pro závody ve slalomu v kategoriích žáci, junioři, dospělí (homologační číslo 075/01/06). V těsné blízkosti areálu, na Mračném vrchu (850 m n. m.), jsou udržované okruhy pro běžecké lyžování s návazností na Krušnohorskou bílou stopu (250 km lyžařských tratí ve východní části Krušných hor). Obec Klíny s osadami Sedlo a Rašov leží ve východní části Krušných hor v nadmořské výšce v rozmezí 654 až 825 m n.m. Rozprostírá se v délce 3 km podél silnice z Litvínova do Českého Jiřetína.

Běžecké lyžování » Běžecké možnosti na Mračném vrchu:
    * Modrý okruh  - 1,6 km     * Zelený okruh - 3,2 km
    * Červený okruh - 4,8 km   * Žlutý okruh - 3,9 km
Běžecké okruhy navazují na Krušnohorskou bílou stopu. Jedná se o zcela nový projekt s cílem propojit celé severovýchodní Krušné hory (tj. Lesnou, Klíny, Dlouhou Louku, Bouřňák, Fojtovice a Telnici) jednotným systémem udržovaných běžeckých tratí o celkové délce 250 km.

V případě příznivých sněhových podmínek jsou okruhy pravidelně upravovány. Na třech okruzích (modrý, zelený, červený) jsou pomocí sněžné rolby s frézou a stopovačem vyřízlé dvě stopy. V prostoru mezi silnicí Klíny - Mníšek a státní hranicí jsme připravili nový okruh okruh (žlutý) na bruslení.
Doporučujeme » Chata Emeran
 ... se nachází ve Sport areálu Klíny v krušnohorské vsi Klíny – šest kilometrů od Litvínova a najdete ji přímo v centru areálu, cca 20 m od silnice Litvínov – Český Jiřetín. Nabízí široké spektrum možností s bezbariérovým přístupem, od krátkodobého ubytování, přes klidnou rodinnou dovolenou, firemní a školící akce až po pobyty zájmových sportovních skupin a školních skupin. Součástí chaty je také rychlé občerstvení, půjčovna horských kol, lyží a snowboardů, klubovna - učebna, parkoviště pro 30 osobních automobilů.
Na Klínech je ideální možnost snowboardingu a freestyle lyžování. K dispozici máte snowpark v pravé části sjezdovky "Slalomák" i lyžarskou školu s výukou snowboardingu.
Snowpark » mapa
Snowtubing » je dlouhý cca 120 m a neleznete ho v prostoru vedle tenisového kurtu a pod minigolfem. Jedná se o sjezd na speciálním nafukovacím člunu ve sněhovém korytu, doprava zpět na start je zajištěna zvláštním vlekem.
Last Minute
Sportovní areál KLÍNY » » letní aktivita
Horské koloběžky jsou vhodné jak pro příznivce adrenalinových sportů, tak pro rekreační jezdce.
12 km sjezd Šumenským údolím
Od 1. července do 31. srpna organizujeme pro zájemce sjezd na koloběžkách Speedboard krásnou Flájskou oborou do Šumenského údolí a dále přes Šumnou do Litvínova. Jedná se o jízdu 12 km dlouhou s převýšením více než 500 m, na které vás čeká 10,5 km souvislého sjezdu po kvalitním asfaltovém povrchu po úbočí Černého vrchu do jednoho z nejhezčích údolí Krušných hor - Šumného dolu.
 * 14 km sjezd údolím Telčského potoka
Od 1. května do 30. září jezdíme na horských koloběžkách Speedboard také z Lesné do Brandova podél krásného Telčského potoka přes bývalou Gabrielinu huť.
 * Koloběžky na sjezdovce
K dopravě na vrchol sjezdovky se používá vleku K4 "Poma". Jízdné na vleku je zahrnuto v ceně půjčovného koloběžky.
Přímo v centru Sport areálu Klíny naleznete 7 metrovou umělou horolezeckou věž se zajištěnými cestami různé obtížnosti.
Po předchozí dohodě (s recepcí Chaty Emeran) Vám bude k dispozici i zkušený instruktor a zapůjčíme Vám základní horolezeckou výbavu, tj. lano, osmu, expresky, sedáky.
Outdoor training »
Sport areál Klíny se svými zkušenými instruktory nabízí pro jednotlivce i kolektivy outdorové programy. V programové nabídce areálu jsou : * horská kola po hřebenech Krušných hor  * hřebenové pěší túry různé délky  * orientační pochod podle mapy a azimutu
    * seznamovací a kontaktní hry     * horolezecké dovednosti na umělé horolezecké stěně a v přírodě (lezení, slaňování, jumarování, přemostění)
    * přemostění rokle     * noční výsadek týmu v neznámé krajině
    * noc v letní přírodě pod širákem     * paintball 
Nordic Walking je nová, velmi přirozená forma pohybu. Jedná se o chůzi se speciálními hůlkami, při níž se zapojí do aktivní činnosti až 90 % svalů. Tento příjemný druh pohybu může vykonávat každý, jak výkonnostní sportovec, tak začátečník, vlastně lidé všech věkových kategorií. Je vhodný ke snižování nadváhy, udržování a zlepšování kondice a samozřejmě k relaxaci a pro zábavu.  K provozování Nordic Walkingu nepotřebujete žádné mimořádné a finančně nákladné pomůcky. Stačí Vám pouze speciální hole (a ty si u nás můžete zakoupit nebo půjčit), sportovní obuv, jakýkoli terén a jakékoli roční období. Pak už jen s chutí vyrazit do přírody.  
Účinky Nordic Walking: 
    *  zvyšuje tělesnou spotřebu kalorií díky pohybu s holemi o průměrně 20% ve srovnání s normální chůzí
    *  uvolňuje svalové napětí v oblasti zádových a ramenních svalů a zároveň zvyšuje významně pohyblivost páteře
    *  zapojuje do pohybu 90% svalů v těle, šetří klouby a kolena, snižuje zátěž kolen u osob s nadváhou
    *  trénink svalů na rukou, zádech, nohou a hýždích, trénink rameních svalů, stabilizace opěrné soustavy
    *  dodává pohybu s holemi jistotu na hladkém a klouzavém povrchu
    *  aktivuje metabolismus, snižuje obsah tuku a cukru v krevním oběhu
     * zvyšuje aerobní výdrž, zvyšuje krevní viskozitu, zlepšuje srdeční činnost, reguluje a zlepšuje krevní tlak
    *  kladně působí proti nemocem krevního oběhu, pomáhá předcházet nebezpečí infarktu
    *  pozitivně působí na imunitní systém
    *  Vaše nálada se zlepší, protože pohyb odbourává stres
Klíny jsou vhodnou a krásnou lokalitou pro Nordic Walking. Jsou zde vhodné terény, jak na krátké výukové lekce, tak na relaxační procházky, nebo na vytrvalostní tréninky. Proto jsme pro Vás připravili Nordic Walkingové centrum, kde pod dohledem instruktora můžete tento mladý, pohodový a společenský sport provozovat a současně poznávat krásy Krušných hor.
    »  výuková lekce - účelem této lekce je naučit Vás pod dohledem instruktora Nordic Walkingové chůzi. Během výukové lekce se seznámíme se základním vybavením, zvládneme základní techniku NW chůze, naučíme se něco o tepové frekvenci a zakončíme hodinu krátkým tréninkem.
    »  okruhy v okolí Klínů - máme-li zvládnutou techniku Nordic Walkingové chůze, můžeme se vydat na krátké okruhy v přírodním terénu. Pro ně jsou ideální tréninkové okruhy na Mračném vrchu (852 m. n. m.) a jeho blízkém okolí, kde můžeme volit různé délky.
     »  celodenní túry - máte-li dost sil, máme pro Vás připraveny túry na celý den. Připravíme si nezbytné technické vybavení a samozřejmě batoh či ledvinku. Vybereme si světovou stranu a můžeme vyrazit.
Víceúčelové hřiště - kurt
Víceúčelové hřiště u Chaty Emeran je hřiště s umělým trávníkem s křemičitým vsypem. Umožňuje rekreační i výkonostní hru tenisu, volejbalu, nohejbalu, malé kopané, florbalu a street basketbalu. Hřiště je uměle osvětleno a v zimě může sloužit jako přírodní kluziště.
Minigolf
Pod tenisovým kurtem si můžete na 14 drahách dát partičku minigolfu.

Sauna, fitness, masáže »
v přízemí Chaty Emeran najdete klasickou finskou saunu pro 5 osob s ochlazovnou a odpočívárnou. V jejím sousedství je whirlpool pro 5 osob a malé fitness s univerzálním posilovacím strojem, stepperem, cyklotrenažérem, posilovací lavicí a dalšími "mučícími" nástroji. Na přání jsou možné i masáže.Horská chata U Drozda » ... se nachází 725 m n. m., v centru Sport areálu Klíny v těsném sousedství parkoviště
Ubytování v 7 dvoulůžkových a 1 třílůžkovém pokoji  s vyhlídkou do krásné krušnohorské přírody. Na každém pokoji je sociální zařízení (WC, sprchový kout). Pokoje jsou nekuřácké. Pro ubytované hosty nabízíme parkoviště přímo u objektu zdarma.
Obec KLÍNY » » osady Sedlo a Rašov
  Ves Klíny byla založena podle středověkých pramenů kolem roku 1355. Vznikla jako báňská osada s názvem Hora Svatého Václava. Tento název zanikl a dnes je již známa obec pouze jako Klíny.
Slavku z Rýzmburka z rodu Hrabišiců nechal stavět v Klínech na „Svatováclavském kopci“ kostel s farou, pro níž měl kněze jménem Hermann, který obdržel 17. dubna 1355 arcibiskupské potvrzení. Po něm se vystřídalo ještě několik následníků, kteří byli jmenováni již jako faráři ... Historie vsí Klíny, Sedlo a Rašov je spojována s pokusy o zemědělskou a hornickou kolonizaci jižních svahů Krušných hor v období 14. až 16. století. Vznikly na území, kdy se střetávaly zájmy středověkých dominií a to cisterciánského kláštera v Oseku, hrabišického panství pánů z Rýzmburka a majetku mosteckého hradu. Později náležely k duchcovskému panství a k majetku města Mostu ... vznik sídelní lokality Klíny se však týká pouze té části, která byla dříve označována jako duchcovské Klíny I, Klíny II. Na stejné komunikační ose v nedaleké vzdálenosti od předchozí lokality vznikla ves Sedlo. Počátky její existence lze rovněž spojit s pokusy o dolování v tomto území Krušných hor. První zmínka je vázána k roku 1352, kdy poprvé čteme její jméno v listině dokládající prodej vsi řečeným Vinklerem z Kynšperka cisteriánskému klášteru v Oseku ... Klíny a Sedlo se tak zařadily do oblasti, která zejména v pohusitském období prodělávala výrazné změny související s prudkým rozvojem rudného dolování na české straně Krušnohoří.
První dřevěná rozhledna na Jeřabině se tyčila do výšky několika metrů a byla otevřena 9. 10. 1884, tedy 4 roky po založení Horského spolku.
Rozhledna ve výšce 788 metrů n. m. prošla zajímavým vývojem. Historie rozhledny » v Mosteckém okrese došlo k vytvoření německého turistického spolku v roce 1880, pod názvem „Verein zur Forderung turistischer und naturhistorischer Zweche im Erzgebirge und bőhmischen Mittelgebirge“, tj. Spolek na podporu turistických a přírodně-historických míst v Krušných horách a Českém Středohoří. Spolek měnil sídlo a název, zkráceně se mu říkalo Erzgebirge – Verein (Spolek pro Krušnohoří) či Gebirgsverein (Horský spolek).
Uskupení zmiňovaných vsí doplňuje část Klínů, která byla založena na zboží hradu Mostu. Mostecké Klíny, dříve označované Klíny I., jsou poprvé doloženy v roce 1585. Uváděny jsou pod jménem Klíny nebo Ghern, později též Khern nebo „na Klinách“. V roce 1595 přešly do majetku města Mostu koupí veškerého hradního zboží.  Rudné dolování pozbylo záhy významu, zejména po pustošivé třicetileté válce. Zbylé obyvatelstvo bylo nuceno se přizpůsobit novým životním podmínkám. Náhradní a převládající obživou se stal chov dobytka, horské zemědělství, těžba dřeva a kultivace lesního porostu.  
O způsobu života v době pobělohorské nám částečně napovídá berní rula z roku 1654, kdy je v Klínech na duchcovské části uváděn jen jeden sedlák. V obou částech Klínů je evidováno 6 chalupníků a 4 pusté usedlosti. V Rašově jsou uváděni 4 usedlí chalupníci. Nad obdělávanými polnostmi převažuje chov skotu.
Způsob života se v zásadě nezměnil až do poloviny 19. století. Prokazují to statistické tabulky okresu Most z roku 1861, kdy část Klínů náleží k Janovu a potažmo k Mostu (Janov byl součástí velkostatku Kopisty, který byl významným majetkem Mostu). Druhá část Klínů s Rašovem a Sedlem patří k Hornímu Litvínovu, jenž je součástí valdštejnského duchcovsko-hornolitvínovského panství. Celkem je v dané době ? koní, zejména pro práci v lese, 210 kusů skotu, 10 koz, 40 kusů vepřového dobytka, v Rašově a Sedle 45 kusů skotu. Zaměstnání obyvatel je dělitelné podle osad. Klíny charakterizují – dřevorubci, nádeníci, méně již řemeslníci a zemědělci, Rašov a Sedlo charakterizují zemědělci, nádeníci a dřevaři. Množství vytěženého dřeva (převážně buky, duby, javory, olše, jedle a smrky) umožňovalo výrobu dřevěného uhlí. Na panských oborách se pořádaly honitby. V uvedených vsích byla zemědělská půda rozdělena na menší pole s osevem žita, ovšem, bramborami, zelím a lnem. Větší rozlohu zabíraly pastviny a louky.  Od druhé poloviny 19. století se obyvatelům Klínů, Rašova a Sedla naskytly další možnosti zaměstnání v textilních továrnách v Litvínově nebo na hlubinných dolech v mostecké části hnědouhelného revíru.  V současné době se obec Klíny rozkládá na výměře 1 843 ha, a ve 45 rodinných domech zde žije 87 obyvatel. Většina objektů v obci má rekreační charakter, v zimním i letním období tak slouží především pro víkendovou rekreaci obyvatel Mostecka. V šedesátých letech se Klíny stávají centrem sjezdového lyžování. Sjezdové tratě s lyžařskými vleky každoročně využívají příznivci sjezdového lyžování z širokého okolí. Obcí prochází i běžecká stopa Krušnohorské bílé stopy. V létě Klíny projíždějí cyklisté směřující k cykloturistickým vyjížďkám po Krušných horách.
Vyberte si dovolenou, zájezd v Čechách  «  » mi Vám zajistíme výhodný spotřebitelský úvěr  cs.pujcka@gmail.com
Super nákup
autohits  optimalizace PageRank.cz autohits
Jaroslav Novák © 2008
  Začněte vydělávat peníze s INVIA.CZ
Přehled « » Čedok « » Net Travel Invia
 
Adriatic « » Adriatica « » Hotely   » Úvod « 
Levné letenkyPOČASÍ
Ústí nad Labem
eshopy
na internetu On-Line


?????
???