wz
bbbbt
Levná dovolená , ubytování » výhodné ceny a slevy pro stálé zákazníky
Dovolená , ubytování v Čechách
Podyjí  -  Národní park Podyjí
Knížecí rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny
Znojmo  » Deblínský zámek « » rotunda sv.Kateřiny
Moravský Krumlov  Šumná
Moravské Budějovice
Vranovská přehrada » Slavkovský les
Vranov nad Dyjí « » zámek
Šatov » Moravský sklípek
Podyjí


Vyhlídka na rakouský Hardegg s turistickým altánem

TURISTIK.CZ


je držitelem certifikátu SAOP
Sdružení obrany spotřebitelů ČR
Valtice  Náchod  Boskovice  Pardubice   Val.Meziříčí  Opava  Č.Budějovice K.Vary Klatovy   Strakonice
Liberec Litoměřice
Znojmo
  Středověké královské město s výjimečným počtem zachovalých církevních památek. Patrně nejznámější je rotunda sv. Kateřiny v předhradí (národní kulturní památka), která skrývá vzácné nástěnné malby z 12. století. Z dalších staveb stojí za zmínku a návštěvu gotický farní kostel sv. Mikuláše s bohatou výzdobou, jezuitský kostel sv. Michala, kláštery minoritský, dominikánský a kapucínský. Z početné řady světských památek vystupuje znojemský hrad, který byl v 17. století přestavěn na barokní zámek. Ze starobylé zástavby ve středu města vyniká radniční věž, Althanský palác a Ughartův palác.
Podyjí bylo z velké části dlouho nepřístupné, protože zahrnovalo široké hraniční pásmo s Rakouskem. Díky tomu se příroda kolem řeky Dyje zachovala v té nejpůvodnější a nejznečištěnější formě. Dyje se kroutí, zatáčí a meandruje a na svém levém břehu hýčká ty nejlepší jihomoravské vinice, jako je například Šobes. Cestou podle toku potkáváte dávné zřícené mlýny, vcházíte do vinic, ochutnáváte vínko a jakmile opustíte údolí Dyje, ocitnete se ve slunných a úrodných nížinách s ovocnými sady a zase s vinicemi. Je to kraj jako stvořený pro krásné toulky od jara do podzimu, pro  cykloturistické výlety a samozřejmě pro gurmánské zážitky - vínem počínaji a znojemskými okurkami konče.
  Moravský Krumlov  
» O počátcích Moravského Krumlova se nám nedochovaly žádné písemné doklady, ale bohaté archeologické nálezy ukazují na osídlení již z doby 3500 př. n. l. Osada zde zřejmě existovala již počátkem 12. století, ovšem prokazatelné písemné zprávy o Moravském Krumlově pocházejí z poč. 13. stol. Roku 1260 král Přemysl Otakar II. povýšil zdejší osadu na město. Místní jméno Krumlov je zmiňováno v latinsky psaném listě Rudolfa Habsburského z 6. května 1277. Přívlastek „moravský“ byl připojován na rozlišení od Českého Krumlova až v polovině 17. stol.
Kostel sv. Bartoloměje  »
Spolu s klášterem spadá výstavba do pol. 14.  století. Povolení ke stavbě vydal papež Inocenc  VI. v Avignonu 2. 2. 1354 pro řád Augustiniánů. Stavba, patřící k vrcholům gotiky, byla zahájena  r. 1355 pod patronací císaře Karla IV. Za husitů  byl klášterní komplex opuštěn a pobořen. Dnes je  klášter sídlem městského úřadu, kostel s barokním  interiérem slouží církevním účelům. Před kostelem stojí barokní sousoší Ecce homo
Kaple sv. Floriána
K panoramatu města neodmyslitelně patří návrší s kaplí. Ke kapli se vztahuje legenda o záchraně knížete Antonína Floriána z Lichtenštejna. Na památku dal kníže na kopci postavit kapli (1695 - 1697). Kaple byla zasvěcená sv. Floriánu, který se stal i patronem města. První neděli po sv. Floriánu (4. 5.) je zde každoročně sloužena mše a koná se pouť. Při opravě památky roku 1997 byl nalezen v jedné z věží kaple kovový tubus, který obsahoval mince a noviny z roku 1912. 28. 4. 1998 byl tubus uložen zpět s dokumenty ze současného dění ve městě společně s kopií původního materiálu.        
ZÁMEK V MORAVSKÉM KRUMLOVĚ
Meandry řeky Rokytné nabízely dobrá místa k osídlení, vzniká zde hradiště Rokiten, župní hrad – strážce obchodních stezek a středisko řemeslnické výroby a obchodu. Po r. 1146 (kdy byl tento hrad zničen a vypálen v boji, ve kterém si vyřizovali účty dva Přemyslovci – kníže Vladislav a Konrád, údělný kníže znojemský) byl postaven hrad nový, kamenný. Jméno dostal asi podle tvaru řečiště řeky – krumm – křivý, vypouklý. Zakladatelé hradu byli pravděpodobně páni z Obřan.
Moravské Budějovice
autohits  optimalizace PageRank.cz autohits
Jaroslav Novák © 2008
  Začněte vydělávat peníze s INVIA.CZ
Přehled « » Čedok « » Net Travel « » Invia
 
Adriatic « » Adriatica « » Hotely  « » Úvod
Vyberte si dovolenou, zájezd v Čechách  «  » mi Vám zajistíme výhodný spotřebitelský úvěr 775069512  cs.pujcka@gmail.com