wz
Dovolená, zájezdy, ubytování v Čechách = TURISTIK.CZ
Beskydy a Javorníky patří k tradičním turistickým oblastem pro letní i zimní dovolenou.
 ... je známá hlavně lidovou valašskou architekturou, ale najdou se tu také významné církevní památky, jako je známá kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti, turistické atrakce, např.proslulá socha Radegasta nebo památky na dobu 2. světové války.
 ... na Pustevny se můžete dostat sedačkovou lanovkou z Ráztoky, která je od Frenštátu pod Radhoštěm vzdálena asi 5 km. Pustevny dostaly své jméno díky poustevníkům, kteří zde pobývali. Lidé, zejména příznivci Pohorské jednoty Radhošť, brzy objevili v čem spočívá krása tohoto půvabného kraje a začali zde budovat turistické chaty a útulny. Z Pusteven se můžete vydat na horu Radhošť, která se stala symbolem zdejšího kraje. Po cestě směrem k Radhošti potkáte sochu pohanského boha úrody, pohostinnosti, plodnosti, slunce, války, řemesel a obchodu Radegasta od frenštátského rodáka Albína Poláška. K nejcennějším územím patří především horské pralesní rezervace, například Kněhyně-Čertův mlýn nebo Razula, ale své kouzlo mají také četné skály, jeskyně nebo památné stromy, jako je dutá Kobzova lípa ve Francově Lhotě. Oblast Beskyd a Javorníků je proslulá valašským folklórem, který je živou součástí života obcí. Setkat se s ním lze na řadě místních slavností nebo v areálu Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, kde každoročně probíhá více než 60 akcí zaměřených na folklór a lidové tradice.
Rekonstrukce obytného stavení z Velkých   Karlovic-Bzové z roku 1793.  
Areál - Dřevěné městečko ... je nejstarším a nejnavštěvovanějším areálem Valašského muzea v přírodě. Bylo otevřeno roku 1925 a prezentuje způsob života na malém městečku v období od poloviny 19. století až po první čtvrtinu století dvacátého. V době hlavní sezóny zde probíhají každý víkend folklorní a řemeslné programy. Dřevěné městečko je také dějištěm několika folklorních festivalů. Obraz městečka tvůrci muzea vytvořili pomocí originálních budov přenesených z rožnovského náměstí, které jsou postupem času doplňovány o další stavby, originály i kopie. V Dřevěném městečku si tak můžete prohlédnout Fojtství z Velkých Karlovic, Palírnu z Lačnova, kostel sv. Anny z Větřkovic a tzv. Valašský Slavín, Billův měšťanský dům, rožnovskou radnici, hostinec U Vašků s kuželnou, hospodu Na posledním groši. Městečko doplňují také hospodářské stavby - sýpky a stodůlky, ale i menší objekty.
Naučná stezka Radegast
Historicko-přírodovědná stezka vás seznámí s přírodními poměry, historickým a kulturním vývojem památné valašské hory Radhošť a vyhlášeného turistického střediska Pustevny. Stezka začíná na Pustevnách a vede po hřebeni Radhoště až ke kapli sv. Cyrila a Metoděje, vrací se stejnou cestou zpět, ale za hotelem Radegast odbočuje dolů po zelené turistické značce. Z ní trasa přechází na vrstevnicovou cestu, která se v posledním úseku vrací zpět na radhošťský hřeben, po kterém se vrací zpět na Pustevny. Stezku je možné absolvovat v průběhu celého roku, tedy v zimě i na běžkách, nejlépe však v období od jara do podzimu.
Na trase ihned na počátku upoutají zejména dřevěné stavby architekta Dušana Jurkoviče, národní kulturní památky Maměnka a Libušín. Po trase dále uvidíte Jurkovičovu rozhlednu Cyrilku, sochu slovanského boha Radegasta, jejímž autorem je frenštátský rodák Albín Polášek. Na Radhošti je možné vidět další jeho dílo, bronzové sousoší věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Na Radhošti je také kaple s dřevěnou zvonicí. Zastavení na trase zpět z vrcholu se již věnují přírodním zajímavostem, představí národní přírodní rezervaci Radhošť, chránící 200 let staré lesní porosty s typickou flórou a faunou, vývojové procesy v lesích i způsoby hospodaření ve zdejší valašské krajině.
ubytování Rožnov pod Radhoštěmhotel AGH » »


Pohodlné cestování  » »  Levné letenky
na dovolenou s KRÁLOVNOU LETUŠKOU INVIA.CZ
výhodné nákupy na internetuaffillate
seznam odkazů Bechyně   Blansko  Benešov  Beroun  Broumov  Čáslav  Chrudim  Kutná Hora  Domažlice  Česká Lípa  Český Krumlov  Dobříš Lednice  Dvůr Králové  Děčín   Duchcov   Mikulov   Valtice   Kroměříž   Hodonín
Hradec Králové  Kuks   Luhačovice   Mariánské Lázně   České Budějovice   Cheb   Hlinsko   Havlíčkův Brod  z xx 
z Uherské Hradiště  z xx  Františkovy Lázně Karlovy Vary   Karlovy Vary-golf úvod
Last Minute
autohits  optimalizace PageRank.cz autohits
Jaroslav Novák © 2008
  Začněte vydělávat peníze s INVIA.CZ
úvod « » hotely « » eshop   výdělek na internetu